Niekto príde, niekto odíde...

Autor: Ivana Divékyová | 4.3.2014 o 20:04 | (upravené 4.3.2014 o 21:02) Karma článku: 6,55 | Prečítané:  386x

Teraz ale nechcem hovoriť o smrti, nie. Chcem vám povedať, prečo sa nám toľko menia priatelia, prečo niektorí ľudia do našich životov vstupujú a naopak. Ako je možné že ste si s niekým tak dobre rozumeli a teraz už s ním neviete prehodiť ani jednu, dve vety? Skvele ste sa spolu bavili ale teraz už na vás nemá čas. A naopak, začali ste sa priateliť alebo komunikovať s osobou,  s ktorou ste si mysleli že nebudete mať nikdy nič spoločné.

Kto príde dnes?Kto príde dnes?Ivana Divékyová

 

Prvá vec je nám všetkým jasná. Ľudia sa menia. Každý jeden človek na svete sa vo svojom živote mení. Či už sa mení k horšiemu alebo k lepšiemu, jednoducho sa mení. Veď poznáte čo sa hovorí: „S kým si, taký si." Všímam si že ľudia sa dosť menia podľa toho s kým sa stretávajú. Všetci sme nejakým spôsobom ovplyvniteľní. Nie, nie je to zlé, ani dobré, skôr také neutrálne. Keď sa pozriem späť do minulosti za mnou, vidím, že som sa menila spolu s mojimi priateľmi, alebo nezávysle od nich. Nielen že som sa menila, ale postupne som strácala starých priateľov a nadobúdala nových. Bola som smutná keď som stratila nejakého priateľa s ktorým som si rozumela, ale teraz to už chápem. Odišli z môjho života aby som sa mohla posunúť ďalej mojím smerom a oni tým svojím . Poviem vám, priateľov som menila často. Neľutujem to, keby nebolo týchto zmien/strát, tak dnes nie som tam kde som. Každý jeden ktorého som stratila mi dal skúsenosť do života, dal mi nové zážitky, nové myšlienky no nakoniec sa naše cesty rozišli i keď sme ostali naďalej priateľmi už sme si nemali čo povedať. Nevadí, beriem to pozitívne, znamená to že v mojom živote nastala aspoň nejaká malá/veľká zmena. Poznáte ten pocit, keď ste s niekým na jednej vlne a všetko je zrazu jednoduché a mohli by ste sa spolu rozprávať od večera do rána. Je to krásne však? Vaša duša cíti to puto medzi vami a všetko je správne. Držte sa takých ľudí! Počúvajte čo hovoria, pozorujte čo robia a učte sa. Stretávajte sa s človekom, akým sa chcete stať. Iste sa niečo na vás prilepí. Viem keď sa to takto povie vyznie to zvláštne. Znie to ako keby ste s tým človekom boli len kvôli tomu aby ste z neho vysali všetky informácie a zdupkali. Nie, takto to nefunguje. Veď predsa človek cíti či je ten rozhovor nejako oduševnený alebo nie. Počas celého života skáčeme z úrovne do úrovne. Niekedy sa necháme zviezť dole, až tam dole a na chvíľu si myslíme že je to skvelé, že sme cool, niekedy sa necháme uniesť na vrchol, kde je všetko krajšie a vy sa už necítite ako súčasť stáda oviec. Vystúpite z davu a viete že vaša cesta už vedie niekam inam. Narodili sme sa predsa aby sme rástli. Cítite sa skvele, kráčate lúkou, nechávate sa hladiť teplými slnečnými lúčmi a už nevidíte len bežné rastlinky, vidíte jedinečnosť každej jednej, všímate si veci ktoré ste nevideli nikdy pred tým. Vidíte drobný hmyz a viete, že sa nemotá okolo vás len preto aby vás otravoval, ale preto lebo sa stará o svoj malý kúsok zeme. Tie včielky tam nie sú aby vás pichli ale na to aby tvorili med a pomohli rastlinkám šíriť ich krásu. Takto nejako sa cíti človek ktorý stúpa, ktorý má oči otvorené. Pokiaľ máte priateľa ktorý vás nevie pochopiť, tak zrejme už nie ste na jednej úrovni. Nemajte obavy že keď vám nerozumie v jednej veci tak vaša spoločná cesta končí. Veď je predsa nekonečné množstvo tém a záujmov ktoré môžete mať spoločné. Spoločná reč sa dá nájsť vždy.

Takže ak ste mali priateľa, ktorým sa už nestretávate toľko ako by ste si želali, ak máte priateľa ktorý na vás podozrievavo pozerá keď hovoríte vaše nové zážitky, tak to je pravdepodobne preto, lebo vaša úroveň je posunutá v nejakej sfére iným smerom. Nehovorím že už nebudete nikdy kamaráti, nikdy neviete kde sa vaše úrovne zase pretnú. V každom prípade, ja mám osobne svojich známych a priateľov veľmi rada, či už sú na mojej vlne alebo nie, môžem ich na ňu predsa aspoň na chvíľu pozvať, alebo naopak navštívim ja tu ich. Ďakujem všetkým čo mi do života niečo dali, ďakujem ľuďom ktorý mi pomáhajú v mojej ceste. Ďakujem aj vám, ľuďom ktorý zakopli o tento článok úplnou náhodou. Nech už ste aký chcete a s kým chcete, nebojte sa do svojho života pustiť nových ľudí, možno vás zavedú na lúku. :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?