Za čo ďakujete dnes?

Autor: Ivana Divékyová | 5.3.2014 o 19:36 | (upravené 5.3.2014 o 19:52) Karma článku: 8,78 | Prečítané:  469x

Ráno sa zobúdzate namosúrení, nespokojní a otrávení životom, pretože idete do práce, do školy a musíte  niečo robiť, niečomu čeliť. Nie ste s ničím spokojní, chcete jednoducho aby bol ten deň už za vami. Sme stále pri prvých minútach po prebudení. Chcete sa každé ráno zobúdzať s takým pocitom? S pocitom že dnes bude deň blbec? Myslím si že nie. Veď predsa všetci sa chceme zobudiť spokojní a odpočinutí. Ako to tí ľudia robia? Nie je to nič zložité. Je to vlastne úplne prostá vec na ktorú zabúdame.

 Ivana Divékyová

 

Vďačnosť. Také jednoduché a predsa to má veľký vplyv na náš život. Keď ráno otvorím oči, prvé čo urobím je, že sa poďakujem za nový deň. Nikdy neviete kedy bude predsa posledný a tak je dobré sa zaň poďakovať. Poďakujem sa za to že vidím, pretože niektorí ľudia také šťastie nemajú. Zhlboka sa nadýchnem a som vďačná za to že môžem dýchať bez problémov. Takto pokračujem ďalej, ďakujem za všetko možné čo ma napadne. Je tak veľa vecí za ktoré môžete byť vďační ale neuvedomujete si to. Týmto chcem na to upozorniť. Ľudia si prestávajú vážiť veci, ktoré majú, myslia si že je to samozrejmosť. Hádajte čo sa stane keď náhle nejaká vec prestane byť samozrejmosť. Začnete si všímať ako vám to v živote chýba, začnete byť naštvaný pretože to tu nie je keď to potrebujete. Trieskate si hlavu o stenu, prečo ste sa o to nestarali keď ste mohli. Jednoducho si premietate celú minulosť a hovoríte, čo ste mohli spraviť, ale nespravili ste. A ak sa tá vec, to niečo zas k vám vráti, dáte si na to pozor určitý čas a potom sa to deje znova a znova. Je jedno čo si pod tým predstavíte, či strateného škrečka alebo rozbitý mobil, či bežný kašeľ alebo nádchu. Toto sú veci ktoré sa dajú napraviť avšak nie pre všetko to platí. Chcem tým poukázať na to, aby ste boli vďačný za všetko a všetkých koho poznáte. Možno ste sa práve dnes pohádali s priateľom alebo s rodinou. Nečakajte kým sa vám prídu ospravedlniť, aj keď to možno bola ich chyba. Nikdy neviete kedy môžete o toho človeka prísť, alebo odíde niekam ďaleko. Strácate deň po dni skvelých chvíľ s niekým, s kým ste sa pohádali. Je jedno aký veľký ten problém je, ak máte toho človeka naozaj radi, tak mu dokážete odpustiť čokoľvek. Preto začnite byť vďačný hneď teraz, zoberte si notes a napíšte si do neho aspoň 10 vecí za ktoré ste vďační dnes a zajtra to urobte znova. Ďakujte za bežné veci, veď na tie najviac zabúdame. Verím tomu že keď začnete a dobre sa zamyslíte napadne vás viac ako 10 vecí. Pocítite tú vnútornú radosť, to šťastie koľko ľudí a vecí je okolo vás. Možno prídete na niečo, čo ste si nikdy nevšimli. Možno prídete na to že ten učiteľ to celé tie roky s vami nemyslel zle, ale sa snažil posunúť vás tými cvičeniami, domácimi úlohami vpred. Začnete byť vďačný za to že máte takú skvelú rodinu alebo priateľov. Nečakajte do zajtra, začnite hneď. Povedzte si „Dnes ďakujem za...." doplňte si čo chcete.

Keď dnes budete ležať posteli, premietnite si čo všetko dobré sa v ten deň stalo. Poďakujte za skvelý deň, ktorý vás niečo naučil alebo ste si v ňom užili kopec zábavy. Určite ešte pred tým než zaspíte budete vedieť, že už teraz ste vďačný za deň ktorý príde a ráno sa opäť zobudíte svieži s novým pohľadom na váš život. Ja vďačnosť využívam snáď každú minútu života a aj v tomto momente ďakujem vám, za to že čítate moje články, za to že aj vďaka vám ma baví ich s vami zdieľať . Ďakujem všetkým ľuďom za to že ma doviedli tam kde som. Prajem vám aby ste aj vy boli vďační.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?