Obklopujte sa niečim dobrým

Autor: Ivana Divékyová | 10.3.2014 o 20:58 | (upravené 10.3.2014 o 21:27) Karma článku: 6,87 | Prečítané:  327x

Dennodenne pozeráte televízne noviny,  alebo novinky na internete, na facebooku. Každý deň tam nájdeme nejakú nehodu alebo vraždu a ktovieaké hrôzy. Každý deň krútime hlavami nad tým aké je to strašné čo sa to deje vo svete. Baví vás to pozerať? Zaujíma vás to v skutočnosti alebo si len hovoríme že to sledujeme len preto aby sme vedeli čo sa deje vo svete. Média nás dennodenne kŕmia katastrofami a pohromami, tým najhorším čo si vieme predstaviť. Tým že nás informujú o týchto veciach, len docielia to, že budete mať strach vkročiť na ulicu a na každom rohu budete čakať len to najhoršie, pretože sa to stalo tamtomu. Aké by to bolo keby tieto informácie vyhodíte zo svojho života?

 

Ja osobne televízne noviny ani žiadne takéto novinky nesledujem a k životu mi to nechýba. Radšej si nájdem na internete niečo pozitívne, niečo čo mi do života niečo dá. Čo vlastne spravíte s informáciou ktorá hovorí o nejakej nehode? Poviete si že je to strašné a budete na to myslieť? No to nie je ktovieaké využite. A teraz si predstavme že si prečítate niečo pekné, nejaké info zo sveta v ktorom žijete, o niečom čo vás baví. Čo všetko z toho budete mať? Alebo si len pozriete nejaké pekné fotografie z mikrosveta. No predsa vás to obohatí o nové nápady, skúsenosti a pravdepodobne budete mať potom lepší pocit. Je len na vás čo si zvolíte, čím sa obklopíte. Nemusíte sa cítiť previnilo preto, že sa nedozviete o každej katastrofe. Cíťte sa skvele pretože sa dozviete niečo pozitívne. Človek by sa mal rozvíjať a obohacovať o veci, ktoré ho posunú vpred, nie stráviť čas rozmýšľaním nad vecami pre vás nepodstatnými. Každý deň sledujem dobré noviny a necítim sa stratená. Opýtajte sa svojich priateľov a známych s ktorými sa stretávate na to, čo dobré sa im dnes stalo. Obklopte sa vecami ktoré máte radi, ľuďmi  ktorých máte radi, robte to čo máte radi. Nesústreďujte okolo seba zbytočné prázdne informácie, veci ktoré vám nedajú do života nič. Je na vás čo si vyberiete. Predstavte si na ten svet bez zbytočných informácii, bez negatív. To krásne. Na čom vám záleží viac? Čo chcete do svojho života vpustiť? Keď vidíte že prší čo vidíte? Vidíte len to že zmoknete alebo úrodu ktorú dážď prinesie? Keď svieti slnko cítite tie lúče a užívate si pekný deň, alebo sa pred ním schovávate aby ste sa nespálili? Všetko je také, z akého uhlu sa na to pozriete. Poviem vám jednu vec ktorú som sa kedysi dočítala v jednej múdrej knižke. Pretvorte to na niečo dobré(PTNND)! Nech je to čokoľvek, nájdite tam to najlepšie čo si viete predstaviť. Svet je hneď krajší. Nájdite v tom skúsenosť, vedomosť, všetko čo si len viete predstaviť. Je len na vás ktorou cestou sa vyberiete.

Tak čo chcete priniesť do svojho života? Kade chcete ísť? Chcete si o siedmej večer sadnúť pred televíziu a rozčuľovať sa nad dnešnou situáciou alebo si radšej prečítate namiesto toho dobrú knihu, dobrý článok o niečom zaujímavom. Odľahčite svoju hlavu od zbytočný vecí, nezaťažujte sa niečím, čo vás nikam neposunie. Posúvajte sa vpred a nechajte svoj potenciál rásť. Vaša myseľ je ako záhradka. Pokiaľ sa o ňu staráte, polievate ju, milujete ju a vytrhávate burinu, prekvitá krásou. Pokiaľ ju necháte tak, zrejme tam budete mať len burinu. Najlepšie na tom všetko je že môžete začať hneď. Tak ako ste sa rozhodli? :)

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?