Staráte sa o seba alebo o druhých?

Autor: Ivana Divékyová | 13.3.2014 o 14:39 | (upravené 13.3.2014 o 15:02) Karma článku: 5,96 | Prečítané:  571x

Prírodné prostredie, čerstvý vzduch a jediná moja starosť je pracovať. Veľké plus oddych pre psychiku a veľa času na premýšľanie. Čítam si knihy a nič iné ma momentálne nezaujíma. Rozmýšľala som koľko ľudí sa dokáže starať o seba a úplne minimálne o druhých. Nemyslím to tak že si nemáme pomáhať, to nie, ale všimla som si že veľa ľudí a aj ja, máme problémy nájsť si viac času na seba. Venovať si viac pozornosti ako druhým a spríjemniť si život. Keď sa budete starať o všetkých okolo vás, budú šťastný ale vy pritom zabudnete na seba. A hádajte čo sa stane.

Chyť svoj život do svojich rúk!Chyť svoj život do svojich rúk!Ivana Divékyová

 

Budete si to vyčítať, ale aj tak sa nepoučíte. Je krásne pomáhať ľuďom ale niekedy je to sebecké voči nim, pretože prídu o možnosť učiť sa na vlastných chybách. Ľudský mozog pracuje v cykloch a pokiaľ ho neprerušia a zvyknú si na to že im bude vždy niekto pomáhať, nikdy tento cyklus neprerušia. Keď budete mať problém, snažte sa ho vyriešiť po svojom aby ste mohli prísť k novej skúsenosti. Uvidíte ako zázraky sa budú diať. Keď toto všetko zvládnete svojpomocne, budete sa cítiť sebestačne a silne. Budete vedieť, že ak príde problém zas, prídete na spôsob akým ho vyriešite. Veď predsa vy sa poznáte najlepšie a vy viete čo vám najviac vyhovuje. Začnite sa starať o seba, dajte možnosť ostatným aby nemuseli riešiť vaše problémy a mohli sa pustiť do tých vlastných. Všimnite si tú lavínu. Príde za vami priateľ a žiada vás o pomoc, pomáhate mu a začnete mať vlastné problémy, pôjdete za niekým aby vám pomohol a tak ďalej. Chápete čo tým myslím. Vy ste tým, kto môže túto lavínu prerušiť! Nikto sa nebude na vás hnevať ak sa budete chcieť venovať svojim vlastným problémom. Nepripravujte sa o vaše vlastné životné skúsenosti ktoré môžete čerpať. Zapamätajte si tento vzorec „PROBLÉM = VÝZVA"  život vás vyzýva k tomu aby ste nadobudli nové skúsenosti, aby ste zažili nové veci. Kráčajte do kopca a nevzdávajte sa. Hore musíte ísť sami, dole vám už každý pomôže. Je to váš život tak ho žite tak ako ho chcete žiť vy. Nikto nebude za vás žiť váš život. Nedovoľte to veď je VÁŠ! Neobmedzujte sa. Pomôžte človeku, to vám nemôže nikto zakázať, ale nezabúdajte na seba. Pomôžte mu tak aby väčšinu dokázal zvládnuť sám. Vy sami si musíte rozhodnúť, ako chcete aby váš život vyzeral. Rozhodnite sa či chcete, aby váš priateľ vedel byť samostatný a vedel sa postarať o seba keď nebude nikto nablízku. Alebo budete pomáhať a zoberiete vašim priateľom možnosť zlepšiť sa. Nikdy neviete kedy nastane situácia, v ktorej bude musieť čeliť problému ktorý ste vždy vyriešili za neho a on nebude vedieť ako z neho von pretože aj keď sa mu to už stalo, nevie ako ste to urobili. Poradím vám už len toto. Pokiaľ nastane problém, zamyslite sa, všetky odpovede sú vo vás! Stačí pár minút strávených vo vašej hlave. Máte vlastnú hlavu, verím tomu že prídete na to ako z toho von. Celý život len prenášame svoju zodpovednosť na niekoho iného. Môžete dať ľuďom silu začať, môžete ho nakopnúť nech sa nebojí, ale neoberajte ho o skúsenosti. Vaša energia je vzácna, rozdávajte ju s rozumom. Povzbuďte vášho priateľa, podporte ho, povedzte mu že to dokáže! Či si poviete že to dokážete, alebo nie, budete mať VŽDY pravdu. Nevyhovárajte sa, oklamete len samého seba.

Tak šup do práce, využívajte svoj čas s rozumom. Celý môj krátky život som pomáhala každému, kto si o pomoc povedal ale zabudla som na seba. Bola som zničená, mala som plnú hlavu cudzích problémov a svoje som ani nemala kedy riešiť. Chcem sa poďakovať osobe, ktorá mi dala silu ísť ďalej a prísť na tento nový spôsob. Dala mi možnosť zamyslieť sa a bojovať. Veľké ĎAKUJEM patrí práve jej, nikdy na toto už nezabudnem. Neničte sa, dovoľte si rásť! Nájdite svoj vnútorný pokoj a jednajte s rozvahou, budete sa cítiť lepšie keď chytíte SVOJ život do vlastných rúk. Nedajte sa!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?