Najlepší deň môjho života!

Autor: Ivana Divékyová | 7.4.2014 o 19:01 | (upravené 7.4.2014 o 19:13) Karma článku: 5,63 | Prečítané:  409x

Niekedy príde deň, kedy si poviete : „Toto je najlepší deň môjho života!“. Niekedy ten deň ani nemusí byť ničím extra výnimočný. Niekedy sa stane len malá vec a tá zmení celú vašu náladu. Napríklad dnes, som sa rozprávala s jednou osobou, veľmi dôležitou v mojom živote a zbadala som zmenu. Doteraz bola zaťatá, tvrdohlavá a nedala nikomu za pravdu. Celý svet sa musel točiť okolo nej. Napriek tomu som ju ľúbila. Dnes nastal obrovský zlom v jej myslení a ja som z toho taká šťastná že sa musím o tom s vami podeliť.

 Ivana Divékyová

 

Dlhé roky sa snažila riadiť môj život, nič nebolo dosť dobré a ja som nevedela čo mám robiť aby som sa jej zavďačila. Dnes som sa s ňou rozprávala a ona oľutovala všetko čím mne a mojej sestre ublížila. Uvedomila si že cesta vedie iným chodníčkom po akom celý život kráčala a že jej život sa môže vyvíjať aj pokojnejšie a príjemnejšie. A čo sa stalo v jej živote keď sa jej myslenie takto prudko zmenilo? Prešla si životnou skúsenosťou ktorá jej otvorila oči. Uvidela seba v niekom inom a nepáčilo sa jej to JA ktoré v tom človeku videla. Prešla hádkou v ktorej šlo o úplnú maličkosť, no pritom v nej uvidela to, pred čím si celý život zakrývala oči, uhýbala a utekala. Pred egom! Pred sebou samou. Dnes toto ego poslala čo najďalej od seba a pred očami sa jej rozsvietilo a zrazu videla že sa dá žiť aj inak. Videla že nemusí mať vždy pravdu a že môže počúvať ľudí bez toho aby sa im snažila natlačiť svoj názor. Zbadala že to čo celý život nenávidela na druhých, robila aj ona sama. Všimla si že to čo sa jej páči musí robiť ona sama a nie do toho nútiť iných. Už teraz vie že jej šťastie nezáleží od ostatných ale od nej, že nemusí byť všetko dokonalé a že sa dá žiť aj pokojnejšie, nič už nemusí byť také vážne a dôležité aby sa na tom nedalo zasmiať. Nič ma dnes nedokáže potešiť  viac ako poznanie, že nič nie je stratené. Dnes som sa presvedčila o tom že zmeniť sa dá všetko. Verím, že keď človek chce niečo dokázať, tak to dokáže. Niekedy potrebujeme spadnúť na dno aby sme videli obe strany mince. Aby sme sa vedeli postaviť a ponaučiť sa. Nie nadarmo sa hovorí že všetko zlé, je na niečo dobré. To čo sa dnes stalo, je zázrak toho aké silné dokážu byť naše mysle. Koľko pokory sa skrýva v človeku. Do smrti budem ďakovať za tento deň. Ukázal mi že nič nie je nemožné, nikto nie je stratený a  že nikdy nie je neskoro!

Ďakujem za všetko zlé čo sa stalo, pretože všetko to bola skúsenosť, ktorá zmenila a posunula môj život vždy o krok k lepšiemu. Ďakujem z celého môjho srdca tým pár osobám, ktoré mi pomohli a posunuli mi svoje skúsenosti s podobnými problémami. Aj vďaka VÁM som dnes prežila najlepší deň môjho života.  Takže všetci čo toto čítate, ak sa vám teraz náhodou deje niečo zlé, verte že po noci zas nastane deň!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?