Život kryštálu

Autor: Ivana Divékyová | 12.6.2014 o 21:22 | (upravené 12.6.2014 o 21:30) Karma článku: 4,75 | Prečítané:  392x

Dlho som nevedela o čom Vám porozprávať, s čím sa podeliť. No dnes sa stala zaujímavá vec a ja vám o tom chcem porozprávať. Deje sa to stáleM no až teraz ma napadlo, že je to niečo na zamyslenie. Dnes som mala chuť ísť sa vyvetrať, tak som zavolala moju dlhoročnú priateľku von, nech ide so mnou. To som ešte nevedela že sa budem s ňou rozprávať o problémoch. Sadli sme si pri kofolu ako vždy a ona mi hovorila, čo nového sa deje v jej živote. Bola zmätená, bezradná a jednoducho v hlave mala len jednu myšlienku a tou bol - CH A O S. 

Samozrejme ako vždy keď sa s niekým rozprávam a vidím že potrebuje pomoc a chce ju, tak mu porozprávam niečo, čo si myslím, že by pomôcť mohlo. Nič nevnucujem, do ničoho sa nehrniem a v žiadnom prípade nepoviem „toto musíš spraviť takto“. Veď predsa keď niekomu pomáham, tak pomáham len dovtedy, kým vidím že to má význam pre tú osobu, aj pre mňa. A takto to robím vždy, akurát som sa za tie roky poučila, že pomáhať treba len tým čo o to stoja. Neoplatí sa mrhať drahocennou energiou na niekoho, kto vlastne ani pomoc nechce. Do nedávna som podávala pomocnú ruku každému kto ju potreboval, no teraz viem že pomocnú ruku mám podať len tomu kto o ňu stojí a je pripravený zmeniť postoj, názor alebo urobiť hocičo iné, v snahe zmeniť zlé pocity na dobré. Pomáhanie ľuďom, ktorý ju ale od vás vynucujú a vy nemáte chuť to riešiť, VÁS ZNIČÍ!!! Na to POZOR!  Pri tejto priateľke som vedela, že ak jej dnes niečo porozprávam a pomôže jej to len minimálne tak to bude mať význam. V tom momente som bola pre ňu ako kryštál. Kryštál je najuniverzálnejší kameň. Má schopnosť energiu vstrebávať, uvoľňovať a skladovať  a okrem toho má schopnosť  pohlcovať negatívnu energiu. Ale o tom si prečítate na jednej z množstva webových stránok, ak budete chcieť. Jednoducho som sa s ňou porozprávala o jej probléme a nakoniec  po dvoch hodinách rozhovoru, sme prišli na to, že to vlastne ani nie je problém a že sa tým viac nemusí zaoberať. Porozprávala som jej len pár vecí ktoré môže aplikovať na všetky problémy v jej živote. Rada číslo jedna bola že má byť vďačná za to čo má, číslo dva bolo aby neriešila minulosť a ani to, čo kto o nej hovorí, pretože ona vie aká je. A poslednou radou bolo, aby sa snažila zachovať chladnú hlavu v každej vyhrotenej situácii a pred tým, než na niekoho vybuchne a začne cítiť že sa v nej varí hnev, nech jednoducho zhlboka dýcha a ráta každý nádych, pokiaľ ju to neprejde. Obvykle stačia 2-3 nádychy a za ten čas, človek prehodnotí, či sa mu vôbec oplatí rozčuľovať. Medzi tým som jej hovorila príklady a príhody z mojich vlastných skúseností. Keď sa naše stretnutie blížilo ku koncu povedala mi: „Vraciam sa domov ako po očistnej kúre.“ Tieto slová ma veľmi potešili a vedela som, že všetko o čom sme sa rozprávali, malo význam. Na počudovanie som sa necítila zaťažená jej problémami, ako kedysi keď som pomáhala a brala som si každý problém k srdcu, zaoberala som sa tým priveľmi až som mala nakoniec sama problém. Tento krát to všetko prebehlo hladko a s nadhľadom.  Prvé čo som počula v hlave, keď mi povedala ako sa jej uľavilo bolo, KRYŠTÁL!

Celý náš rozhovor vyzeral ako kryštál. Keď sa pozriete na tento kameň vidíte tú čistotu, vidíte tú priehľadnosť, vidíte všetko a nič nie je pred vami skryté. Preto mi moja priateľka porozprávala všetko, verila mi ako tomu kryštálu, že nič neskrývam, nemusí sa báť. A keď mi všetko povedala, tak pod tým správnym uhlom zasvietilo na kryštál slnko, vznikla dúha a zrazu bolo zas všetko krajšie. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?